Free songs
Home / Investice / Ceny rostou a peníze ztrácejí na hodnotě. Pokud ještě nemáte investiční zlato, neměli byste s jeho nákupem otálet
Ceny rostou a peníze ztrácejí na hodnotě. Pokud ještě nemáte investiční zlato, neměli byste s jeho nákupem otálet

Ceny rostou a peníze ztrácejí na hodnotě. Pokud ještě nemáte investiční zlato, neměli byste s jeho nákupem otálet

Máte pocit, že se vám hroutí životní jistoty a přepadají vás obavy z budoucnosti. Nejste v tom sami. Nové desetiletí přineslo změny, které si většina z lidí nedokázala představit ani v nejhorších snech. Pandemie koronaviru dramaticky proměnila životy lidí v podstatě na celé planetě a Česká republika ani zbytek Evropy není žádnou výjimkou. Virus navíc přišel uprostřed období nebývalého blahobytu a ruku v ruce s pandemií kráčí i ekonomická krize. Ta se sice projevila se zpožděním, s jejími následky se ale bude nejen Česko potýkat dlouhá léta.

Nenechte se inflací připravit o těžce získané úspory! Investiční zlato vám je pomůže ochránit

Pokud patříte mezi lidi, kteří neutrácejí celý výdělek za zábavu, ale naopak zodpovědně spoří, právě teď jste se paradoxně ocitli v té nejohroženější skupině. Vaše prostředky v hotovosti nebo v bance totiž mohou kvůli inflaci snadno přijít vniveč. To platí i v případě, kdy si je ukládáte na spořicí účet – úroky dnes i u těch nejvýhodnějších produktů dosahují minimální výše a rozhodně vám nedokáží vykompenzovat inflaci. Naštěstí máte možnost investovat. Rozhodně byste však měli postupovat obezřetně a dobře zvážit, jak se svými prostředky naložíte. Jednou z mála jistot je v současné situaci investiční zlato. Právě tento drahý kov stoprocentně se ctí obstojí i v krizi. Pořídit byste si ho měli co nejdříve.

Víte, jaká je v současnosti cena zlata? U různých prodejců se může lišit i až o deset procent?

Jaká je cena zlata si můžete orientačně zjistit na burze. Projdete-li si však nabídky prodejců, zjistíte, že u některých z nich je cena zlata o poznání nižší. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. I u tuzemských prodejců však můžete kromě zlatých mincí nakoupit i slitky ze zahraničí, převážně ze Švýcarska.

Nahoru