Free songs
Home / Finance / Máte doma padesátikorunové bankovky? S jejich výměnou si pospěšte
Máte doma padesátikorunové bankovky? S jejich výměnou si pospěšte

Máte doma padesátikorunové bankovky? S jejich výměnou si pospěšte

Platnost papírových padesátikorunových bankovek již dávno skončila, přesto je jich mezi lidmi stále hodně. Podle údajů České národní banky to ke konci roku 2016 byl 11,6 milionů kusů za 581 milionů korun. Na výměnu těchto neplatných papírových padesátikorun zbývají již pouze necelé dva měsíce. To znamená, že majitelé těchto bankovek si je mohou vyměnit nejpozději do 31. března 2017. Mohou tak učinit zcela zdarma a na počkání na některé z poboček České národní banky. Pobočky jsou umístěny v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě.

Pokladny na těchto pobočkách jsou otevřeny v pracovních dnech od 7,30 do 11,30 hodin a dále od 12,30 do 14.00 hodin. Kdo by měl zájem o bližší a podrobnější informace nebo o kontakty, může je najít na internetových stránkách České národní banky (ČNB).

Bankovky a mince v ČR

Ke konci loňského roku (2016) bylo v České republice v oběhu více než 2,2 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o šest procent. Hodnota peněz v oběhu stoupla z předloňských 508 miliard na zhruba 555 miliard korun. Mezi bankovkami bylo v oběhu nejvíce tisícikorun, a to 140,7 miliónu kusů.

Nahoru