Free songs
Home / Finance / O zlaté mince je obrovský zájem. Důvodů je hned několik
O zlaté mince je obrovský zájem. Důvodů je hned několik

O zlaté mince je obrovský zájem. Důvodů je hned několik

V první polovině letošního roku se nemluvilo o ničem jiném než o koronavirové pandemii, která má na celosvětový trh obrovský dopad. Spousta lidí začala v těchto měsících přemýšlet nejen nad způsoby spoření, ale také nad tím, jak ochránit své dosavadní úspory před inflací. Investiční zlato je ideální volbou. Je však vhodné ve formě slitků, nebo mincí?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Do našich končin je dováženo ze Švýcarska, ovšem významné rafinérie Argor-Heraues, PAMP i Valcambi zůstaly po dobu dvou měsíců úplně uzavřené. Protože tvoří třetinu světové produkce, není divu, že nastal nedostatek zlatých slitků.

Provoz byl obnoven, nedostatek trvá nadále

Přestože se činnost švýcarských rafinérii obnovila, na českém trhu je stále nedostatek slitků z drahých kovů, a to především stříbrných. Právě to je důvod, proč se čeští investoři začali poohlížet po jiné alternativě, a tak zalíbení našli ve zlatých mincích Wiener Philharmoniker.

Uvedené mince se razí, jak už samotný název napovídá, ve Vídni. Sehnat se dají mince v různých hmotnostech, přičemž se razí z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce a menší. Cena zlata je momentálně příznivá, tudíž je ideální doba pro jeho nákup. V dlouhodobém horizontu totiž roste a tento trend bude pokračovat i nadále.

Prodej investičního zlata v Praze

Pokud byste hledali prodejnu investičního zlata v Praze, zajděte přímo do Obecního domu, kde se nachází specializovaný prodejce investičního zlata.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Potěší vás také skutečnost, že mince jsou o něco málo levnější než švýcarský slitek ve stejné hmotnosti. Přitom výkupní cena je vždy stejná, ať už se jedná o minci, nebo cihličku. Velkou výhodou je, že investiční zlato můžete prodat kdykoliv a kdekoliv jen chcete.

Nahoru