Free songs
Home / Novinky / Tvář interiéru dotvářejí i záclony, závěsy a další bytový textil

Tvář interiéru dotvářejí i záclony, závěsy a další bytový textil

Vykouzlit krásný a útulný domov je svým způsobem umění. S trochou snahy ho však dokáže ovládnout každý. Ti, kteří se necítí úplně jisti v kůži designéra, se mohou nechat inspirovat aktuálními módními trendy nebo zvolit některý ze stylů, které nikdy nevyjdou z módy, třeba skandinávský či rustikální. Pro zaručení úspěchu je vhodné držet se několika tipů, které vám pomohou dosáhnout harmonie jednotlivých prvků. Snadno tak dokážete vnést oživení do domácnosti, i pokud patříte mezi milovníky historického vybavení a rozhodli jste se ponechat si zachovalý nábytek ještě z doby, kdy se brali pradědeček s prababičkou.

Jednotný styl můžete ozvláštnit atypickými prvky, ale hlídejte si správnou míru

Vždy si nejprve ujasněte, zda má interiér působit prakticky a vzdušně, romanticky či zda z něj má dýchat kouzlo starých časů. Pokud možno se držte dispozic budovy a zvýrazněte její originální rysy. Moderně můžete zařídit místnosti i v secesní budově, v paneláku ale pravděpodobně nebudou masivní skříně z období kolem první světové války působit dobře. Velké kusy nábytku vždy potřebují dostatek prostoru, jinak vyvolávají spíše tísnivý dojem. Do malých místností s nižším stropem se hodí spíše vzdušné police. Převaha světlých barev a přírodního dřeva pomůže opticky zvětšit prostor. Záclony, závěsy, povlečení, přehozy a další bytový textil vždy vybírejte pečlivě; má na celkový vzhled místností nemalý vliv.

Bytový textil má být nejen estetický, ale také kvalitní

U bytového textilu nezáleží jen na barevném podání a designu. Velice důležitá je i kvalita zpracování. Při nákupu bytového textilu dbejte na to, aby vybraný materiál dokázal dobře plnit svůj účel. Záclony by měly úspěšně bránit proniknutí zvědavých pohledů do vašeho soukromí, ideální závěsy zajistí příjemné přítmí. Povlečení má být z příjemného materiálu, přehoz na gauči zase musí odolávat opotřebení.

Nahoru