Free songs
Home / Půjčky / Výhody nebankovních půjček
Výhody nebankovních půjček

Výhody nebankovních půjček

Nebankovní systém půjčování peněz funguje u nás už přes dvě desítky let, některé společnosti tak mají skutečně dlouhou tradici. Existují stále i konzervativní klienti, kteří si půjčují od banky a dosáhnou na takovou bonitu, že úvěr skutečně dostanou. Je však i nemálo těch, kteří by něco podobného zkusili a byli odmítnuti. Pro ty tu zbývá nebankovní cesta, ta však rozhodně není nevýhodná. Ba právě naopak, pokud na finanční obnos v první řadě spěcháte, je to určitě dobrá volba.

Na prvním místě je tu hlavně rychlost

Ačkoliv banky zkracují dobu vyřízení úvěru na minimum, s nebankovním sektorem se mohou rovnat jen těžko. Vyřízení žádosti trvá řádově minuty, o schválení nebo neschválení se tak klient dozví, ještě, než stihne vypít šálek kávy. Teď už jen najít, která je ta vůbec nejlepší nebankovní půjčka, že? A to samozřejmě není vše, pojďme si vyjmenovat všechny výhody tohoto modelu půjček hezky v kostce…

  • Stačí jen pár minut a peníze už můžete mít na účtu a plně s nimi disponovat. To jistě nemá konkurenci!
  • Nízké nároky na klienta. Pravidla pro získání půjčky jsou velmi mírná, někdy není nutné ani potvrzení o příjmu.
  • Vyřízení přes internet. Bez telefonátů, bez obtíží spojených s osobním jednání, hlavně ale s minimem času navíc.
  • Dobré doplňkové služby. Tedy jinak řečeno, změny výše splátek nebo jejich odklad, po dohodě bez problémů!
  • Menší suma peněz na krátkou dobu. V bance si nepůjčíte jen pětistovku na týden, zde je taková variabilita plus!

Velký důraz ale musíte v tomto směru klást na srovnání nebankovních půjček. Ne každá je totiž podobně výhodná jako konkurence, ba naopak – vzhledem k širokému spektru firem, které takové půjčky nabízejí, musí dojít zákonitě k poměrně vysokému rozptylu úrokových sazeb. A ne každá je opravdu zajímavá, a to ani přes doplňkovou nabídku různých služeb navíc.

Porovnávejte jako celek, nedejte se zmást reklamou

Nejlepší nebankovní půjčka čeká doslova za rohem, jen ji ještě odhalit. A to nebývá mnohdy tak docela snadné, ačkoliv si možná nyní myslíte pravý opak. Úroková sazba je jedna věc, ale pořád jde spíše o střípek do mozaiky. Pokud vás čeká relativně nižší úroková míra, díky níž ušetříte stokorunu, ale v případě, že nebudete splácet včas, hrozí vysoká pokuta – jak se ve finále rozhodnete?

Důkladně si prohlédněte srovnání nebankovních půjček z nějakého nezávislého zdroje, poraďte se se známými, kteří před časem hledali také nějakého dobrého poskytovatele půjček. Dejte zkrátka hlavy dohromady a brzy budete mít mnohem jasněji. Ne vždy je totiž lepší zvolit o půl procenta nižší úrokovou sazbu za cenu toho, že nedostanete pojištění schopnosti splácet a podobně.

Nahoru