Free songs
Home / Finance / Hlavní rozdíly mezi mikro půjčkou a úvěrem
Hlavní rozdíly mezi mikro půjčkou a úvěrem

Hlavní rozdíly mezi mikro půjčkou a úvěrem

Když se rozhodnete půjčit si peníze od bankovní či nebankovní společnosti, dostane se vám patřičné volby. A to na základě nejrůznějších parametrů úvěru. Tím nejzásadnějším bude asi délka splatnosti a výše požadované částky. Právě z těchto důvodů se rozlišuje mikro půjčka a nebankovní půjčka s dlouhodobou splatností.

Co si představit pod pojmem mikro půjčka?

Označení tohoto typu úvěru je už samo o sobě jasně vypovídající. Mikro znamená něco malého, což v tomto případě sedí. Zde je stručná charakteristika takového úvěru.

  • Doba splatnosti obvykle do jednoho měsíce.
  • Maximální dostupná suma v řádu tisíců korun.
  • Jedna splátka na konci doby splatnosti.

Mikro půjčky jsou výsadou nebankovních poskytovatelů. Tento produkt ve své podstatě představuje takovou rychlou finanční injekci v okamžiku, kdy vás překvapí nečekané výdaje. Ve prospěch této půjčky hovoří hned několik výhod.

  • Rychlost vyřízení celého procesu.
  • Možnost žádat o peníze z domu.
  • Bez složitého papírování.
  • Peníze na cokoliv.

Rychlá půjčka má pochopitelně i své nevýhody. Jednou z nich je třeba vyšší úroková sazba. Zároveň musíte počítat s tím, že pokud nesplatíte peníze včas, můžete se dočkat dalších sankčních poplatků. Někteří poskytovatelé sice nabízí možnost prodloužení splatnosti, i ta je spojena s poplatky.

Výhody a nevýhody dlouhodobého úvěru

Opakem mikro půjčky je dlouhodobá půjčka. Tu budete sjednávat na podstatně delší dobu splatnosti v řádu měsíců až let. Zároveň se týká vyššího peněžního obnosu. Z tohoto pohledu lze zmínit odlišné typy dlouhodobých půjček.

  • Účelová půjčka.
  • Neúčelová půjčka.

Výhodou dlouhodobé půjčky je získání větší finanční částky v řádu statisíců korun. Pokud jde o hypotéční úvěry, můžete se dopracovat k nižší úrokové sazbě nežli u mikro půjčky. Získat lze například pojištění proti neschopnosti splácet finanční závazky.

Je pravdou, že i dlouhodobá půjčka má svá negativa. Na žadatele o peníze jsou povětšinou kladeny vyšší nároky z hlediska dostatečné bonity a úvěrové minulosti. Mnohdy je vyžadován také ručitel nebo zástava nemovitosti.

Jak mikro půjčky, tak dlouhodobé půjčky mají své příznivce a odpůrce. Nyní už víte, jaké nabízí možnosti a co od nich můžete očekávat.

Nahoru