Free songs
Home / Bydlení / Chcete v zimě ušetřit za energie? Nechte si seřídit okna

Chcete v zimě ušetřit za energie? Nechte si seřídit okna

V poslední době všichni více či méně bojujeme s postupným zdražováním všech lidských potřeb. Velkou kapitolou je samozřejmě zimní vytápění domácností. V tomto ohledu záleží opravdu na každém detailu. I pouhá maličkost může snadno ušetřit tisíce korun za sezónu. Jak snížit úniky tepla skrz okna?

Kompletní servis oken

Okna nejsou nesmrtelný doplněk do bytu, který bez jakékoliv péče vydrží sloužit desítky let. Pokud se jim nebudete postupem času věnovat, dočkáte se spousty potíží a následných výdajů za opravy.

I pouhá maličkost přitom z dlouhodobého hlediska přinese značné úspory i vyšší komfort. Jasným příkladem je třeba pravidelné mazání těsnění silikonovým olejem. Díky této činnosti zabráníte tvrdnutí těsnící gumy, takže značně snížíte profukování a úniky tepla. Danou práci přitom zvládnete hravě sami – ideálně alespoň jednou ročně.

Rozhodně se věnujte i složitějším úkonům, s nimiž vám pomůže například servis oken v Ostravě. Trápí vás profukování? Tito odborníci seřídí okna (horizontálně, vertikálně i do kříže) tak, abyste zase měli klid. Drhnou vám okna? Pak vymění těsnění. Máte poničené kování nebo panty? V mžiku vymění veškeré funkční díly.

Nepodceňte poctivou údržbu

Několik stovek korun za základní údržbu z dlouhodobého hlediska hravě ušetří spoustu peněz. Co vše musíte řešit? Na to vám odpoví webové stránky servis a opravy oken v Ostravě. V přehledné tabulce najdete konkrétní potíže a ihned si přečtete ideální řešení. Poté si stačí domluvit návštěvu u vás doma.

Stejně tak vám klidně nainstalují i rolety den a noc ve třech různých provedeních (otevřená kazeta, polo-kazeta, maxi kazeta). V letních měsících zase oceníte síť proti hmyzu, díky níž budete moci spát bez neustálého poštípání a bzučení otravných komárů.

Nahoru