Free songs
Home / Bydlení / Který bytový textil by měl mít doma každý?

Který bytový textil by měl mít doma každý?

Bydlení bylo, je a nejspíš také vždy bude drahé. Ne všechno, co však s obydlím přímo souvisí, musí stát velký balík. Dobrým příkladem za všechny je například bytový textil. Ten se dá koupit v mnoha podobách a takřka vždy za sympatické peníze.

Bez záclon se člověk neobejde

Dnes je ve světě moderní tzv. skandinávský styl bez záclon. U nás se však tato móda příliš neujala, jelikož Češi jsou národem zvědavým a nikdo není rád, když se mu lidé dívají do oken. Proto patří hotové záclony či modely na míru stále mezi nejvíce poptávaný bytový textil u v našich zeměpisných šířkách.

I jednoduchá záclona dokáže okno ozdobit a zároveň zabezpečit alespoň trochu soukromí. Tak to však platí pouze během dne. Večer, když se v domácnostech obvykle svítí, přestávají záclony svou ochrannou úlohu plnit. Tehdy přichází čas na závěsy.

Tma i ve dne

Závěsy v současnosti nejsou tak poptávané jako v ještě nedávných dobách, a to hlavně díky levným žaluziím a roletám. Navíc se závěsy nehodí do úplně každého pokoje. Například v koupelně či v kuchyni nejsou moc použitelné.

Na druhou stranu stále patří mezi nejlevnější druhy stínění vůbec, což je samozřejmě pro mnoho lidí hlavní důvod pro jejich koupi. I levné verze mohou navíc vypadat velmi dobře.

A kdo bude mít náladu na utrácení, může si pořídit zatemňovací závěsy. Ty jsou sice dražší, na druhou stranu umí udělat skutečnou tmu. Tuto vlastnost dokáží ocenit hlavně lidé pracující na směny.

Kvalita povlečení je zásadní

Skutečně dobrou záclonu nebo závěs od méně kvalitního produktu většina laiků ani poznat neodkáže. Co se povlečení týče, je to trochu jiné. Nejméně kvalitní kousky jsou totiž takřka nepoužitelné, jelikož jsou po několika vypráních dráždivé.

Z toho důvodu se vyplatí si připlatit několik tisícovek a koupit si povlečení z vlny či jiného přírodního materiálu. Takovéto povlečení je nejen hebké, ale zároveň i dostatečně vzdušné. A jako bonus skvěle odsává pot. Do letních veder ideální vlastnost.

Nahoru