Free songs
Home / Zajímavé tipy / Elektronické kuřivo má oproti klasickým cigaretám řadu výhod

Elektronické kuřivo má oproti klasickým cigaretám řadu výhod

Kouření nepatří mezi ten druh koníčků, které by nám nějak prospívaly, právě naopak. Lidé holdující tabákovým výrobkům mají obvykle mnohem horší zdraví než zbytek populace.

To však není nezbytné nutné. Kdo potřebuje dostávat do těla nikotin, může k tomuto účelu používat daleko zdravější elektronickou alternativu.

Nedevastují zdraví

I samotný surový tabák je docela škodlivý, když se konzumuje, nicméně jakmile se zapálí, stává se z něj vyloženě jed. V tabákovém kouři se totiž ukrývá široká plejáda různorodých toxinů, jež dokáží během relativně krátké doby organismus člověka zcela zdevastovat.

Pro elektronické cigarety toto neplatí, jelikož žádný tabák neobsahují. Tato verze kuřiva pracuje pouze se speciálními náplněmi, které nejčastěji obsahují nikotin a zvolenou příchuť. Standardně se však dají koupit i modely bez nikotinu, respektive příchutě.

Vapování je povolené takřka všude

Další nepříjemností související s kouřením je nemožnost si vychutnávat cigarety všude, kde si zamaneme. Kouření na veřejnosti je již docela ostrakizováno a mnohde je tato aktivita zcela zakázána. Dokonce i na místech, která byla vždy doménou milovníků tabáků, tedy v hospodách.

Zákony vůči vapování takto restriktivní nejsou. Jak již bylo řečeno výše, dým z elektronické cigarety zásadně organismus nepoškozuje, a tudíž se ho nemusí obávat ani případní pasivní kuřáci.

Proto není problém vapovat třeba v restauračních zařízeních či v zoologických zahradách. Zakázáno je vapovat v kinech, divadlech nebo letadlech.

Jednorázové cigarety

I člověk, který nikdy nekouřil, nejspíš ví, že u elektronických cigaret se mění pouze náplně, samotný přístroj slouží majiteli třeba i řadu let. Standardně se ovšem dají koupit i jednorázové cigarety elektronické. Ty jsou mnohem levnější než klasika.

Běžná jednorázová ecigareta stojí zhruba stejné peníze jako krabička normálního kuřiva a poskytuje i obdobné množství potáhnutí. Jakmile náplň dojde, nemění se. Člověk si musí koupit cigaretu novou.

Nahoru