Free songs
Home / Novinky / Investice do zlatých a stříbrných mincí má smysl

Investice do zlatých a stříbrných mincí má smysl

Možností, kam investovat své peníze, je spousta. Máte-li větší obnos, nabízí se koupit nemovitost. Statisícové částky lze investovat do podílových fondů nebo bezpečně uložit na spořicí účet. S notnou dávkou odvahy je možné nakoupit akcie. Nezávisle na částce lze nakoupit také investiční zlato a stříbro.

Ať už chcete někam bezpečně uložit desetitisíce či statisíce, nebo máte navíc pouze pár tisíc korun, investiční zlato a stříbro byste měli zvážit. Hodnota zlata i stříbra totiž neustále stabilně roste. Občas se objevují i výkyvy směrem dolů, ale v dlouhodobém horizontu několika let budete určitě v plusu. Navíc se dá velmi dobře předpokládat, že oba drahé kovy snadno zpeněžíte i po několika letech. O zlato a stříbro bude zájem pořád.

Jakou formu vybrat?

Jako první vás pravděpodobně napadnou stříbrné a zlaté slitky. Dají se zakoupit v různých hmotnostech od jednoho gramu až po kilogramy. Od toho se odvíjí již zmiňovaná podstatná výhoda – nezáleží na tom, kolik máte v peněžence. Investovat do drahých kovů může každý.

Zlaté cihličky jsou však poměrně nezajímavé, a proto je vhodné přiklonit se spíš k investicím do mincí. Cena za gram bývá ve srovnání se slitky o něco vyšší, protože nekupujete pouze zlato, ale i uměleckou hodnotu. Každá mince má nějaký svůj design, na němž se pracovalo stovky hodin. Některé jsou navíc vydávány jen v nízkém nákladu, takže pak doma máte sběratelský kousek, jehož hodnota časem stoupne ještě více.

Už jste někdy drželi kilogramovou minci?

Jako investici i sběratelský kousek je možné zakoupit si například stříbrnou minci 2000 Schillings elephant. Mince o hmotnosti 1 kg byla vydána loni k 15. výročí mincí African Wildlife Elephant. Pro celý svět jich bylo vydáno jen 500 ks, takže budete mít doma něco opravdu originálního.

A kde se takové věci jako stříbrné a zlaté mince kupují? Stejně jako všechno zboží hezky pohodlně online. Zamiřte k osvědčenému českému a slovenskému prodejci na adresu www.auportal.cz a vyberte si svoji minci! Nebo rovnou dvě?

Nahoru