Free songs
Home / Půjčky / Jak vybrat výhodnou online půjčku
Jak vybrat výhodnou online půjčku

Jak vybrat výhodnou online půjčku

Pokud si chcete půjčit peníze, není to dnes vůbec žádný problém. Nebankovní sektor nabízí desítky atraktivních možností, takže si stačí jen vybrat z nich tu opravdu nejlepší. Porovnávat byste určitě měli podle více různých ukazatelů. Rozhodně se nemusíte bát, že půjčka nebude schválena, šance je pro každého velmi vysoká.

Stačí jen dodržovat několik základních rad, nemůžete přijít zkrátka

Takže – jak vybrat výhodnou online půjčku? Je to vlastně celkem snadné, nemusíte mít žádné ekonomické vzdělání, nemusíte sledovat každý den akcie a vývoj na burze. Existuje pár základních pravidel, podle nichž by se měl řídit každý, kdo si chce sjednat půjčku. Pojďme si je proto v krátkosti připomenout.

  • Úrok je sice jedna z nejdůležitějších hodnot, lepším ukazatelem výhodnosti je ale RPSN (roční procentní sazba nákladů). Pokud obě čísla porovnáte a zásadně se liší, ukazuje to na mistrně připravené skryté poplatky. Chcete vůbec s podobným poskytovatelem ještě jednat?
  • Jsou k dispozici nějaké doplňkové služby? Tedy, jinak řečeno, můžete si splátkový kalendář za mírný poplatek odložit, nechat si půjčku pojistit, zvýšit nebo snížit měsíční splátky? Pokud ne, porozhlédněte se ještě někde jinde, kde vám v tomto směru maximálně vyhoví.
  • Velmi důležitá je i pověst poskytovatele. Co když narazíte na firmu, která nemá žádné reference? Jde spíše o pochybného nováčka, který stojí na druhém konci spektra než firmy, které umí získat klienta a působí na trhu už pěknou řádku let. Nezapomínejte na to!

Podmínky? Je jich vlastně jen minimum a jejich splnění dosáhne prakticky každý. Vlastní příjem (obecně není psáno, v jaké výši), trvalé bydliště v ČR, bankovní účet, který je psán na jméno žadatele. Občanský průkaz, z nějž vypíšete základní údaje do kolonek v kontaktním formuláři a půjčka může být schválena.

Nahoru