Free songs
Home / Pojistky / Jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?
Jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?

Jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?

Než vyrazíme na cestu do zahraničí, ať již za odpočinkem, prací nebo poznáváním světa, měli bychom věnovat důkladnou pozornost správnému pojištění. Stojí pár stovek korun, ale může vám ušetřit miliony, pokud v cizině dojde ke zranění, poškození cizí věci nebo onemocnění. Pro komplexní ochranu mu však musíte věnovat dostatek času, protože pojistných variant je spousta a byla by škoda propásnout svoji příležitost.

Nejprve plánujte, pak teprve sjednávejte!

Pojištění přispívá k tomu, aby vás chránilo při vzniku pojistné události. Ovšem stejně důležitá je i prevence a tedy snaha vzniku pojistným událostem předcházet. Měli byste se proto snažit vyvarovat riziku, nepřeceňovat své síly a například nekonzumovat alkohol v případech, kdy by to mohlo být nebezpečné. Při pobytech v zahraničí je také důležité akceptovat místní nařízení a zohlednit aktuální situaci v destinaci. Každá pojistná událost je pečlivě prozkoumána, a pokud se zjistí zavinění z vaší strany, nemusí vám být proplacené pojistné.

Promyslete si dobře výši pojistných limitů

Většina lidí se snaží ušetřit pojistnou částku zvolením základního pojištění na cesty s nízkými limity. Tato úspora je však při vzniklé pojistné události minimální, protože spousta lidí zapomíná na to, že jim bude od pojišťovny vyplacená pouze ta částka, která dosahuje maximálně výše limitů. Pokud se navíc chystáte věnovat v zahraničí rizikovým činnostem, jakými jsou rekreační a extrémní sporty, rozhodně byste měli zvážit navýšení limitů nad rámec základního pojištění. Před samotným podepsáním pojistné smlouvy se tedy přesvědčte, že je výše limitů optimální. Pro základní pojištění jsou ideální limity ve výši 5 000 000 Kč.

Vyberte si z pestré nabídky možného připojištění

Základní pojištění zahrnuje proplacení lékařské péče v případě akutního zranění či náhlého onemocnění. Měli byste proto zvážit i další možnosti připojištění, kde se vyplatí přibrat například úrazové připojištění, které vás chrání při dlouhodobé hospitalizaci nebo připojištění odpovědnosti, které vám pomůže financovat škody při zranění třetí osoby nebo poškození cizí věci (více o něm zde). Pokud přeci jen budete chtít za pojištění ušetřit, sjednejte si včasné pojištění nebo skupinové pojištění. Ušetřit můžete také tehdy, když si sjednáte cestovní pojištění on line.

Nahoru